Poczta Polska - o bieżących wydarzeniach - refleksje.
Blog > Komentarze do wpisu
Kody Pocztowe - wyszukiwarka

Poczta Polska

o nowej wyszukiwarce:

"Od dziś szybciej odnajdziesz każdy kod pocztowy!

Jednym z warunków terminowego dostarczania przesyłek jest ich dokładne adresowanie. Aby to zrobić - musisz znać kod pocztowy (Pocztowy Numer Adresowy) miejsca, do którego ma trafić list. Dzięki nowej, ulepszonej wyszukiwarce kodów pocztowych, zamieszczonej na naszej stronie, właściwy kod znajdziesz jeszcze szybciej niż do tej pory.

Pocztowe Numery Adresowe można wyszukać zarówno dla wybranej ulicy, jak i całej miejscowości. Możliwe jest również działanie odwrotne - znając kod odnajdziemy miejscowości i ulice nim oznaczone.

Dane w wyszukiwarce są aktualizowane raz na dobę - nie musisz się obawiać, że wpiszesz nieobowiązujący kod."

http://www.poczta-polska.pl/aktualnosci.php?id=13708

 

środa, 10 września 2008, snycerz

Polecane wpisy

  • W sekrecie i czeluściach netu. Coś drgnęło?

    Znajduję dzięki komunikacji wewnętrznej takie oto światełka w tunelu: 1. http://www.tvncnbc.pl/uklad-zbiorowy-w-poczcie-polskiej,7520989,24,klip.html#m=7520989,

  • Powrót zdrowego rozsądku?

    Przynajmniej dwa jego objawy zanotowałem w ostatnim okresie w PP S.A.: 1. Związki Zawodowe podpisały ZUZP (Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy), trochę pod przymusem

  • Daremne słowa, próżny trud.

    MODLITWA ŚW. TOMASZA Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, ze muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowani

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , 88.220.109.*
2008/09/10 21:29:04
Wyszukiwarka działa tylko robił ja ktoś co nie bardzo zna realia pocztowe , po co tak drobiazgowy podział numeracji budynków w miastach tzw sektorowych . Jak zwykle poczta wszystko komplikuje.
-
Gość: snycerz, *.kapode.com
2008/09/11 11:47:36
Nadmiar informacji, pewnie niezbyt potrzebny klientom, wynika prawdopodobnie z tego, że skorzystano z bazy zawartej w EJP (Ewidencja Jednostek Pocztowych), która ma być również wykorzystywana do maszynowego dzielenia na rejony doręczeń.
Moim zdaniem nadmiar informacji nie przeszkadza, lecz stwarza nowe możliwości, raczej jest zaletą wyszukiwarki.
Potrafię sobie wyobrazić doręczenie listu którego adres zawiera nazwisko odbiorcy i tylko nazwę ulicy, sam takie przypadki miałem, możesz sprawdzić, czy jest poza Oleśnica, gdzieś ul. Ks. Sudoła, poza Sycowem, Ks. Gorczycy.
Zdaje się że użyta w wyszukiwarce baza, jeśli nie praktycznie (nie sprawdzałem) to teoretycznie taka możliwość daje.
Jak na razie wadą jej jest to, że jest dostępna tylko w necie, jako zwykły pracownik rozdzielni, bez dostępu w pracy do intranetu, do niej stały dostęp, chciałbym mieć.
-
2008/09/11 12:13:52
Sprawdziłem, są 3 miejscowości w Polsce. które mają ul. Sudoła, w tym dwie Ks., ale tylko Oleśnica Ks. Sudoła Franciszka.
Opcja wyszukiwarki, nazwą ulicy, świadczy o tym co napisałem wcześniej, bogactwo programu nie jest wadą, ale zwiększeniem dostępnych możliwości.
www.poczta-polska.pl/kody/index.php?miejsc=&ulica=Sudo%C5%82a&page=miejsc
-
2008/09/11 12:30:05
Ta część EJP, też mi się podoba - Mapa Polski z adresem, telefonem i godzinami otwarcia Urzędów, tę część tę bym sobie w pracy życzył.
www.poczta-polska.pl/mapapp/
-
Gość: pocztowka2007, *.magma-net.pl
2008/09/19 23:17:55
Jak myślisz ,Snycerzu,ile osób korzysta z kodów pocztowych /z wyłączeniem pracowników poczty/?Istnieje możliwość sprawdzenia tego?
-
2008/09/20 22:20:30
Firma JZK, która programem wyszukiwania kodów pocztowych handluje, traktuje go jako pewnego rodzaju skutek uboczny, który pojawił się jako możliwość, podczas pracy nad zupełnie innym projektem. nie były to znaczące ilości, aczkolwiek taki program moim zdaniem jest niezbędny dla większości organów państwowych, przede wszystkim Sadów, policji, prokuratur, komorników, ZUS, KRUS, urzędów administracji państwowej i samorządowej oraz dla wielu firm prywatnych np firm windykacyjnych, banków, telekomunikacji itp.
Nie jestem w stanie określić ilu z takiego programu korzysta, ale w interesie Poczty Polskiej leży to by korzystało jak najwięcej, tym bardziej, że zamierza te bazę EJP wykorzystywać jako podstawową w maszynowym rozdziale przesyłek, każdy więc błędnie naniesiony kod pocztowy, będzie pogarszał terminowość, czyli pogarszał jakość naszych usług.
W interesie PP, jest by z wyszukiwarki kodów korzystało jak najwięcej klientowi, byc może warto nawet niektórym masowym klientom udostępniać ją za darmo.
To "pocztówko" wbrew pozorom ogromny i niezwykle ważny temat szczególnie z punktu widzenia służb rozdzielczych niezależnie od tego czy posługujących się nowoczesną technologia, czy też dzielących ręcznie.
Ciekawe zamiary z wykorzystaniem EJP, są opisane w Tygodniku Poczta Polska nr. 674 w artykule "Drukowanie z sortowaniem"
-
Gość: pocztowka2007, *.magma-net.pl
2008/09/21 21:49:51
Nie neguję konieczności nanoszenia kodów.
Udostępnienie programu/z oznaczeniem kodowym miejscowości/ każdemu masowemu nadawcy jest niezłym pomysłem .Oczywiście pozostaje tylko jeden problem:gratis czy odpłatnie. Jest to z korzyścią dla obu stron.Szybsza praca sortowni,szybsze dotarcie przesyłki do odbiorcy.
Sęk w tym,że wiele osób wpisuje błędne kody lub nie pisze ich wcale,zarówno klienci masowi jak i indywidualni.
Wejdż Snycerzu na urzędy pocztowe i zobacz z jaką ochotą dziś pracownicy podają klientowi właściwy kod a jak to wyglądało kiedyś/o ile była książka kodowa w urzędzie/.
Dwa różne światy.
-
Gość: pocztowka2007, *.magma-net.pl
2008/09/21 21:56:18
Ach i zapomniałam o drugim problemie tj. dostęp do kodów zwykłych pracowników.Dziś to wygląda tak..." p.kierownik/ku proszę zobaczyć jaki ma kod miejscowość.....",ale chyba niepotrzebnie czepiam się drobiazgów.Przecież to szczyt techniki, wprowadzić kody ,do programu obsługiwanego przez pracowników bez konieczności udostępniania im internetu.