Poczta Polska - o bieżących wydarzeniach - refleksje.
Blog > Komentarze do wpisu
Mediana

Pojęcie używane przez DG na spotkaniu 26.09.08 r.ze związkami zawodowymi, które prawdopodobnie ze dwie osoby na sali obecne kojarzyły i rozumiały, na co więc tak naprawdę zgodziły się ZZ wyjaśnić za pomoca definicji ze słownika menedżera usiłuję.

Mediana

Mnie osobiście najbardziej przemawia do wyobraźni ten "poetycki" fragment:

"Mediana z próby jest zgodnym i asymptotycznie nieobciążonym estymatorem wartości oczekiwanej w populacji dla dowolnego rozkładu. Dla rozkładu normalnego efektywność równa jest \tfrac{2}{\pi}\approx 0,64." 

To było po prostu przepiękne, tylko tak dalej.

Które pojęcie DG miał na myśli medianę środkową, czy ważoną z litości dla mnie i pozostałych pewnie sobie wyjaśnienia podarował, wierzę osobiście, że sam wiedział o czym mowi, nikt z nas ignorantów nie odważył sie wprost zapytac co to takiego ta mediana.

A może się mylę i tylko ja muszę to w necie sprawdzać, a wszyscy pozostali związkowcy wiedzą dokąd dodatki dążą, do mediany przecież.

Szok był kompletny, nikt włącznie ze mną, nie wpadł na pomysł by zapytać DG - A jaką to wartość ma ta przywoływana i wyliczona mediana?

 

sobota, 27 września 2008, snycerz

Polecane wpisy

  • Jak zarobić na strajku – poradnik

    Giełda, a Poczta Polska, niestety, post factum! Chciałbym wierzyć, że w naiwności swojej zapominamy o tym w jakim otoczeniu działamy i jak podejmowane decyzje

  • Słownik menedżera

    Upadłość – synonim Bankructwa – przegłosowana i zapisana w ustawie możliwość ogłoszenia niewypłacalności Poczty Polskiej, co automatycznie (prawie)

  • Słownik menedżera

    Bankructwo – firmy rzecz jasna, zdarzenie, które na wolnym rynku może się przydarzyć każdemu menedżerowi, brane pod uwagę jako element ryzyka działania,

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Andre, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/07 19:47:04
Piękna definicja, w pełni zrozumiała dla przeciętnego zjadacza chleba ;-) Fajnie jest pewnie powiedzieć coś mądrego, czego samemu się nie rozumie, ale bardzo inteligentnie brzmi.

Pozdrawiam
-
fg2002
2008/10/15 13:15:57
A ja myślałem, że Ty jesteś Obrońcą Poczty Polskiej, więc Cię nie czytałem. Bo ja jej nie bronię.
-
2008/10/15 21:18:10
Pewnie trochę nieświadomie jestem, ale to często obrona przez atak..... śmiechu.